Jaké vybavení by nemělo v autolakovně chybět?

  • Milan Říha
  • Novinky

Pokud jste se po dlouhém uvažování rozhodli, že si otevřete vlastní autolakovnu, měli byste si zjistit, jaké vybavení budete potřebovat. V případě, že zákazníci budou s vašimi službami i výsledky práce spokojeni, budou se k vám velice rádi vracet, stejně tak vás doporučí svým známým. Otevření autolakovny má budoucnost, protože majitelé vozidel budou neustále potřebovat menší či větší opravy a nástřiky celých dílů a karoserií.

Lakovací boxy a sušicí kabiny

Samotným centrem autolakovny, kde se odehrává veškerá práce, je lakovací kabina. Pokud se podíváte, jaké lakovací boxy jsou v současné době k dostání, budete mile překvapeni, že máte z čeho vybírat. Sáhněte po takovém řešení, které vám vyhovuje rozměry a vlastnostmi. Dodavatel, na kterého se obrátíte, by vám měl nabídnout i volitelné příslušenství či úpravy dle individuálních požadavků. V neposlední řadě by měly lakovací boxy splňovat bezpečnostní, hygienické a emisní normy a předpisy.

Oblibě se těší zdvojené lakovací a sušící kabiny, do nichž můžete pořídit celou řadu příslušenství, jako jsou motorizovaná otvírací vrata, vozíky, rošty, zadní vrata, nouzové osvětlení a podobně.

Bez odsávání to nepůjde

Dále se zaměřte na průmyslové odsávání. Většinou bývá odsávání součástí lakovacích kabin, a to v podobě vstupních a výstupních agregátů. Znamená to tedy, že dovnitř lakovací kabiny se dostává čerstvý vzduch a vzduch plný zplodin se odvádí zase směrem ven.

Dále by se autolakovna neobešla bez přípravného pracoviště, kde připravíte automobil před samotným lakováním. Závěrem je nezbytné zmínit ještě míchací box či stojany pro uchycení dílů. Současný trh je vskutku rozmanitý a přijdou si na své i opravdu nároční zákazníci, kteří chtějí mít autolakovnu „jako ze škatulky“, jak se lidově říká.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4