Vypořádání SJM a obchodní podíl: Jak na to v roce 2020

Zajímá vás, jak se manželé vypořádávají s problémem předání rodinné firmy a obchodního podílu? Čtěte dál a dozvíte se nejen, na co si dát pozor, na koho se obrátit a zároveň také, jak u toho neztratit vlastní hlavu!

SJM, neboli společné jmění manželů je veškerý (s vyjímkami) majetek nabytý v době trvání manželství. Jeho zánik a vypořádání probíhá na základě rozvodu, úmrtí, vypsání konkurzu na jednoho z manželů, či nabytí trestu propadnutí majetku. Jak se tedy na tento boj připravit a nezbláznit se?

 

Příprava je základ

Před samotným procesem vypořádávání je vhodné připravit se v několika oblastech a to :

  • legální 
  • obchodní
  • rodinné
  • emoční

Legální oblast přímo reprezentuje právníka, který bude v případě rozvodu, či jiných situací týkající se vypořádání se SJM zastupovat vás a vaše zájmy. Nalezením vhodného právníka můžete získat velkou jistotu v tom, že se podaří vše podle vašich představ a není to oblast, na které by se vyplácelo šetřit penězi, nebo časem.

Obchodní oblastí myslíme vaší společnou firmu. Je vhodné připravit management a vlastně veškeré zaměstnance na tuto situaci a dát jim vědět dostatečně dopředu veškeré informace, které se přímo týkají firmy. Když jednáte v zájmu firmy, měli byste se zamyslet nad možností vyhledat pomoc s převedením obchodního podílu ze SJM specializovanou poradenskou firmu. Například firma SAMAK se problematice převodu obchodního podílu v SJM společností ve všech směrech zabývá už mnoho let a jejich tým profesionálů pomůže zajistit, že vaše firma bude moc pokračovat a prosperovat.

Rodina a přátelé reprezentují část, která poskytne psychickou oboru přímo pro vás. Mějte na paměti, že jejich názory nemusí být příjemné, ale mohou poskytnout přínosný vhled na vaší situaci z vnějšího pohledu, což je vždy dobré pro poučení do budoucnosti.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4